post-title

سایت خود را به عنوان اولین نتیجه جستجوی گوگل ظاهر کنید؛ از زبان گوگل

این روزها تقریبا سوال و دغدغه اصلی کسانی که با کارا توسعه برای طراحی وب سایت تماس می گیرند و یا به هر نحوی وارد ارتباط می شوند، این است که "چگونه سایت خود را در صهحه اول نتیجه گوگل بیاوریم؟". و ما هم معمولا یک جواب داریم، "جادوی خاصی ندارد!"

این روزها تقریبا سوال و دغدغه اصلی کسانی که با کارا توسعه برای طراحی وب سایت تماس می گیرند و یا به هر نحوی وارد ارتباط می شوند، این است که “چگونه سایت خود را در صهحه اول نتیجه گوگل بیاوریم؟”. و ما هم معمولا یک جواب داریم، “جادوی خاصی ندارد!”

شاید این حرف در وحله اول تعجب برانگیز باشد و یا ممکن است برای برخی از دوستانی که در زمینه سئو و بهینه سازی موتور های جستجو فعالیت دارند خنده دار باشد ولی در واقع دقیقا همینطور است و بهینه سازی محتوا برای موتور های جستجو جادو و ترفند خاصی ندارد و تنها باید چندین تکنیک را بخوبی اعمال کنید. البته این را هم در نظر بگیرید که نکات سئو یک کار تجربیست و اکثر نکات و تکنیک های رایج توسط افرادی که مستقیبا تجربه کرده اند نشر داده شده و این احتمال وجود دارد که شما نیز چند فوت کوزه گری برای خود داشته باشید.

در زیر چند مورد از بهترین تکنیک ها برای بالا بردن رنکینگ در نتایج جستجو از زبان خود گوگل را مشاهده می‌کنید:

  • محتوای با کیفیت بالا نشر دهید. گوگل تلاش میکند تا بهترین نتیجه را برای کاربران خود نمایش دهد. اگر محتوای شما دست اول و به قول معروف از مواد دست اول باشد، گوگل شما را نیز بازی خواهد داد. میتوانید از گزارش آنالیز جستجو برای فهمیدن اینکه کدام عبارات کاربران را به صفحه شما هدایت کرده و اینکه نرخ کلیک لینک های ورودی به سایتتان چقدر است، استفاده کنید.
  • وبسایت خود را با موبایل سازگار کنید. کاربران فراوانی با دستگاه های موبایل جستجو می‌کنند. در نتایج جستجوها نیز صفحاتی که فکر میکنیم که تجربه کاربری (UX) مناسبتری در این پلتفرم ها دارند در اولویت نمایش قرار میگیرند.
  • از عناوین آموزنده و اختصاری استفاده کنید. عناوین خوب و واضح و تشریح صحیح و دقیق برچسب های متا در فهمیدن هدف یک صفحه و حاصل شدن موارد مفید در نتایج جستجو به ما خیلی کمک میکند. بیشتر بخوانید.
  • برای فعال‌سازی ویژگی‌های جستجو مانند ستاره، اطلاعات رخدادها یا جعبه‌های جستجوی سایت داده‌های ساخت‌یافته را اضافه کنید. این کار به بهبود تجربه‌ی کاری کاربران کمک می‌کند و ارزش سایت را نزد کاربران بالا می‌برد
  • مطمعن شوید که دستور العمل و آموزش های ما را دنبال میکنید. اینکار برای داشتن یک سایت بهتر و همینطور روبرو نشدن با تله ها و مشکلاتی که ممکن است در رتبه بندی جستجوی سایتتان تاثیر داشته باشند، مفید خواهد بود.

لازم است تاکید کنیم که نکات سئو محدود به این چند نکته که از طرف خود گوگل مطرح می شود نیست و برای دست یابی به نتیجه ای راضی کننده در زمینه سئو، همواره باید دانش سئوی خود را به روز نگه دارید و در جریان تغییرات سیاستی موتور های جستجو قرار بگیرید.

11 ماه پیش 601 بازدید